szafka rtv drewniana

Zazwyczaj telewizor stawiany jest w salonie. Aby odbiornik dobrze komponował się z aranżacją całego wnętrza, warto zadać o obecność odpowiedniego umeblowania. Dobrze dobrana szafka RTV zapewnia wystarczającą ilość miejsca na ustawienie również konsoli do gier czy odtwarzacza Blu-Ray. Oferta tego typu mebli jest obecnie bardzo bogata, dlatego warto pomyśleć o uzupełnieniu nimi wystroju.

Wysokość szafki

Przy wyborze mebli RTV kluczowe znaczenie ma rozmiar telewizora. Środek ekranu odbiornika powinien znajdować się mniej więcej na wysokości wzroku, dlatego większość dostępnych na rynku modeli nie przekracza wysokości 50 cm. Optymalnym rozwiązaniem w przypadku dużego telewizora jest nieco niższa szafka RTV low-board. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się również w przypadku powieszenia na ścianie ekranu plazmowego. W ten sposób niską półkę wykorzystać można do ustawienia innych sprzętów elektronicznych oraz kolekcji filmów.

Dopasowanie do wnętrza

Szafki RTV typu low-board doskonale sprawdzają się w dużych i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Do klasycznej aranżacji lepiej jednak pasuje tradycyjna szafka RTV drewniana. Stanowi optymalne rozwiązanie dla wielbicieli stylu rustykalnego lub boho. Obecnie bardzo modne są meble:

– wykończone na wysoki połysk
– czarne lub białe
– wyposażone w szklane drzwiczki

Alternatywą dla szafek może być np. ława, która sprawdza się również w formie podnóżka lub stolika kawowego.