Choć często więcej uwagi poświęca się innym meblom, to zazwyczaj przysłowiową kropką nad i – w aranżacji salonu – staje się wybór stolika kawowego. To dookoła niego odbywa się bowiem życie rodzinne i towarzyskie. W związku z tym, że staje się on ważnym elementem życia, trzeba go odpowiednio wybrać: pamiętając zarówno o jego wyglądzie, jak i funkcjonalności.

Jak dobrać stolik kawowy do swojego salonu?

Wybierając takie stoliki czy ławy do salonu (link) należy:
– dopasować ich wygląd do stylu oraz charakteru pozostałych mebli,
– wprowadzić ich harmonijną kolorystykę z rodzajem i kolorem podłogi,
– zwrócić uwagę, by ich wysokość pasowała do wysokości kompletu wypoczynkowego,
– wybrać blat, który będzie łatwy w utrzymaniu oraz odporny na zarysowania i wytrzymały,
– dobrać odpowiedni kształt (blat prostokątny będzie bardziej praktyczny, z kolei okrągły będzie wyglądać dobrze w salonie z różnorodnymi siedziskami),
– zwrócić uwagę na wymiary stolika.

Modne i nietypowe stoliki kawowe

Oprócz kwestii technicznych, ważny jest także ich wygląd. Najbardziej nowoczesne modele stolików to te metalowe lub chromowane. Często do salonu wybiera się też obecnie stoliki na kółkach, które ułatwiają ustawienie mebla w dowolnym miejscu – w zależności od sytuacji. Coraz modniejsze stają się także stoliki kawowe z oryginalnie opracowanego drewna. Jest to np. okorowany i zaimpregnowany pień – z dołączonym szklanym blatem. Trzeba jednak pamiętać, że taki mebel sprawdzi się jedynie w nowocześnie urządzonym salonie.