nowoczesny fotel bujany

Kupując meble do salonu staramy się by były eleganckie, funkcjonalne a przede wszystkim wygodne.

Wygodna przestrzeń do wypoczynku

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Tam spotykamy się z przyjaciółmi, omawiamy sprawy rodzinne, oglądamy telewizję czy po prostu odpoczywamy.
Urządzając salon, należy dobrze zagospodarować jego przestrzeń, by i domownicy i goście czuli się tu wygodnie i przytulnie.
Żaden, nawet najskromniejszy salon nie może obejść się bez wygodnych foteli, kanap lub sof. To właśnie na tych meblach najchętniej wypoczywamy, czytamy książki czy leżąc wygodnie – słuchamy muzyki.

Zazwyczaj fotele do salonu stanowią komplet wraz z kanapą, ale w wielu domach można spotkać niezwykły mebel, znakomicie wpływający na samopoczucie każdego, kto na nim siedzi – fotel bujany.
Mebel ten został wynaleziony w Ameryce, a jego powstanie w osiemnastym wieku, przypisywane jest Benjaminowi Franklinowi – wynalazcy piorunochronu.

Relaks w bujanym fotelu

Pierwsze bujaki prezentowały się bardzo skromnie – były to zwykłe krzesła, przybite nogami do wygiętych żerdzi czyli biegunów. Najchętniej przesiadywali w nich nestorzy rodów, snując opowieści związane z osadnictwem na ziemiach amerykańskich.

Z czasem meble te zaczęto unowocześniać, wykładać miękkimi wypełnieniami, obijać eleganckimi tkaninami, aż wreszcie powstał nowoczesny fotel bujany, który umieszczony w salonie wywoła podziw, a może nawet skrywaną zazdrość wizytujących gości.
Współczesne bujaki to szykowne meble, obite skórą naturalną lub ekologiczną, miękko wyściełane, wyjątkowo wygodne i funkcjonalne. Mechanizm ukryty w podstawie można przełączać – fotel może pełnić tradycyjną rolę, jak również ma funkcję wygodnego, relaksującego bujaka.

Do kilku modeli bujanego fotela dołączone jest dodatkowe wyposażenie w postaci wygodnego, również bujanego podnóżka.