regały na zabawki

Pokój dziecka powinien być jednym z najbardziej wielofunkcyjnych miejsc w domu, dlatego też warto postawić na sprawdzone meble. Pokój dziecka bardzo często jest najmniejszym pomieszczeniem, dlatego też wybór funkcjonalnych mebli odgrywa kluczową rolę.

Bezpieczne regały na zabawki

Przy zakupie mebli dla dziecka pamiętać należy przede wszystkim o bezpieczeństwie. Warto dokładnie upewnić się, czy regały na zabawki posiadają stosowne certyfikaty i atesty, które są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania. Meble muszą być oczywiście zgodne z normami europejskimi i muszą spełniać atesty Państwowego Zakładu Higieny. Inwestując w regały na zabawki z atestami mamy 100% pewność, że materiały z którego zostały wykonane, farby i kleje nie są szkodliwe. Niestety niektóre meble z nieznanego pochodzenia mogą powodować uczulenia i podrażniać skórę.

Materiały naturalne

W pierwszej kolejności warto rozglądać się za regałami, które wykonane są z materiałów naturalnych. W przypadku drewnianych mebli, warto sprawdzić czy zostały one dokładnie polakierowane i czy są idealnie gładkie. Niestety w wielu tanich regałach mogą pojawić się drzazgi, a nawet wystające gwoździe, dlatego też warto inwestować w produkty od renomowanych i godnych polecenia producentów. Regały dziecięce powinny posiadać także zaokrąglone kanty i krawędzie, dzięki którym można uniknąć wielu nieprzyjemnych i bardzo bolesnych uderzeń.