łóżko drewniane 140x200Nie ma sypialni bez odpowiedniego łóżka. Obecnie na rynku spotkać wiele modeli tego mebla, dlatego jego wybór wcale nie jest taki łatwy. Trzeba jednak pamiętać, że zakupione łóżko powinno być komfortowe, ale też funkcjonalne oraz pasujące do wystroju wnętrza.

Wygodne łóżko do sypialni

Przy wyborze idealnego dla siebie łóżka, trzeba się kierować tym, by jego konstrukcja była stabilna i wytrzymała. Musi być więc dopasowana do wzrostu oraz gabarytów ludzi, którzy będą w nim spali. Oczywiście rama łóżka musi być na tyle długa, by zmieściło się w nim całe ciało. To, czy łóżko będzie trwałe, w dużej mierze zależeć będzie od tego, z czego została wykonana jego rama. Nie powinno się ono też chwiać i trzeszczeć. Materiał, z którego zostało zrobione łóżko, jest też kwestią gustu i indywidualnego poczucia estetyki.

Najpowszechniejszy wybór: rama drewniana lub metalowa

Oprócz łóżek tapicerowanych, te dwie opcje są tymi najpopularniejszymi. Wybierając łóżko drewniane 140×200 można mieć pewność, że jego naturalny, ciepły wygląd, nada sypialni przytulności. Łatwo można będzie dobrać do niego dodatki, a w razie potrzeby – drewnianą konstrukcję będzie można pomalować na wybrany kolor. Natomiast jeśli chodzi o łóżko metalowe 120×200, to odznaczać się będzie ono przez lata wyjątkową trwałością całej konstrukcji. Bardzo dobrze sprawdzi się w sypialni nowoczesnej, ale posiadając rzeźbione wezgłowie, dobrze wyglądać także we wnętrzu w stylu shabby chic.