Dobry materac 160×200 cm jest jednym z najważniejszych elementów dwuosobowego łóżka. Podobnie jak w przypadku stelażu, jego jakość znacząco wpływa na jakość snu. Kompletne posłanie o tych wymiarach warto również odpowiednio wyposażyć.

Akcesoria do materaca

Dobrym uzupełnieniem łóżka dwuosobowego 160×200 cm może być zadbanie o odpowiednie podparcie dla środkowej strefy materaca. Rozwiązaniem często stosowanym jest komplet nóżek, który zamienia stelaż z materacem w praktyczne łóżko wolnostojące. Nóżki powinny być wykonane z dobrego materiału, np.

– atestowanego tworzywa sztucznego
– litego drewna
– metalu

Dysponując łóżkiem z odpowiednią regulacją, warto zdecydować się na materac o odpowiednich właściwościach. Dobrze w tym celu sprawdzają się modele wykonane z pianki lateksowej lub wysoko-elastycznej. Materac piankowy 160×200 cm warto też uzupełnić o wkład do posłania, który zwiększy jego stabilność – zobacz w sklepie Mirat.

Wymiary materaca

Wybierając materac do posłania dwuosobowego, warto poświęcić nieco uwagi wymiarom. W sklepach znaleźć można bowiem także modele 80×200 cm, w których jeden z boków jest o połowę krótszy. Takie rozwiązanie przystosowane jest do modeli z dwoma osobnymi stelażami. Warto też pamiętać, że materace 160×200 cm mogą być przystosowane do stelaży o nieco innych rozmiarach rzeczywistych. Długi bok jest wówczas nieco krótszy od długości materaca, aby ten mógł bez trudu zmieścić się w ramie. Najczęściej stelaż do łóżka 160×200 cm posiada długość ok. 198 cm.